spacer

Warren Buffett

spacer
Warren Buffett
Forbes
Warren Buffett
50 mlrd. USD
Amžius:
85
Turto šaltinis:
Berkshire Hathaway
Gyvenamoji vieta:
Jungtinės Amerikos Valstijos
Pilietybė:
Jungtinės Amerikos Valstijos
Warren Edward Buffett (g. 1930 m. rugpjūčio 30 d., JAV) - vienas žinomiausių ir sėkmingiausių investuotojų pasaulyje. Investuotojas, verslininkas, filantropas, žinomos investicinės kompanijos „Berkshire Hathaway“ valdybos pirmininkas, vienas turtingiausių žmonių pasaulyje. 

1999 metais W.Buffett buvo išrinktas geriausiu 20 amžiaus kapitalo valdytoju, 2007 metais žurnalas „Times“ įtraukė W.Buffett į įtakingiausių žmonių pasaulyje 100-tuko sąrašus.

Žurnalo “Forbes” duomenimis, W.Buffett 2008 metais turtas buvo vertas 62 mlrd. JAV dolerių ir jis savo turtais pralenkė iki tol pirmoje vietoje karaliavusį “Microsoft” įkūrėją Bill Gates. Be abejo, didžiulis nuosmukis akcijų rinkose smarkiai aptirpdė ir garsiojo investuotojo turtus, tačiau tai nesumenkino jo autoriteto.

W.Buffett  turi didelę įtaką finansų pasaulyje, išskirtinai akcijų rinkai. Bet kokie šio investuotojo komentarai ar veiksmai yra sekami pro padidinamąjį stiklą. Užtenka jam pakomentuoti kokios nors bendrovės būklę ar ateities perspektyvas ir pasakyti žodžiai jau kitą dieną gali atsispindėti tos kompanijos akcijų kainoje. Dar karščiau investuotojai reaguoja į jo valdomo įmonių konglomerato „Berkshire Hathaway“ atliekamus įsigijimus.

2002 metais W.Buffett pirmąsyk rimtai žengė į tarptautinę valiutų rinką. Jis sudarė 11 mlrd. dolerių vertės išankstinių sandorių, kuriais JAV dolerius iškeitė į užsienio valiutą. 2006 metais šių kontraktų pelnas siekė 2 mlrd. JAV dolerių. Tačiau jau 2005 metais jis ženkliai sumažino kapitalo dalį laikomą valiutų rinkose, kuomet pasikeitusios palūkanų normos padidino valiutos kontraktų laikymo kaštus.

Investuotojas buvo kiek skeptiškai nusiteikęs prieš JAV dolerį ir yra minėjęs, jog nuolatos žvalgosi kompanijų, kurios pagrindinę dalį pajamų dalį gauna užsienio rinkose.

Garsus investuotojo nuomonė apie auksą metraštininkams įstrigo dar 1998 metais pasakyta Harvardo universitete: „.Jis iškasamas Afrikoje ar dar kažkur kitur, tuomet mes jį lydome, apdirbame, iškasame kitą duobę, paslepiame ir mokame žmonėms, kad jie jį saugotų. Jis neduoda naudos“.

Anot jo, akcijos yra viena geriausių apsaugų nuo infliacijos, nes jos perkamos ir parduodamos tą laikotarpį atitinkančiomis kainomis.

W.Buffett nuomone, didėjantis JAV prekybos deficitas sąlygos dolerio ir kitų JAV aktyvų nuvertėjimą. Jo įsitikinimu, doleris ilguoju laikotarpiu turėtų prarasti vertę, kadangi vis didesnė JAV aktyvų dalis atsidurs užsieniečių rankose. 2005 metų kovo mėnesį laiške akcininkams W.Buffett pateikė savo skaičiavimus, kad dešimties metų bėgyje užsieniečiai valdys 11 trilijonų dolerių vertės JAV aktyvų ir turto.

„Amerikiečiai turėtų širsti vien nuo tos minties, kad jie nuolatos moka duoklę savo kreditoriams ir savininkams užsienyje. Šalies, kuri deklaruoja „privačios nuosavybės“ svarbą, gyventojai neliks patenkinti, kadangi viskas yra atvirkščiai – šiuo metu viskas yra tiesiog nuomojama“, - rašė W. Buffett.

Dėl savo neeilinių sugebėjimų, atsidavimo savo investavimo strategijai ir filosofijai, racionalaus lėšų valdymo ir taupumo, W.Buffett dar kitaip yra vadinamas „Omahos pranašu“. Šis investuotojas pasaulyje dar žinomas kaip vienas dosniausių filantropų. 85 proc. savo sukaupto milijardinio kapitalo jis paaukojo Bill ir Melinda Gates įkurtam paramos fondui „Gates Foundation“.
spacer
spacer
2009-2017 © Bankai.lt - bankinių paslaugų gidas internete. Visos teisės saugomos. Kontaktai   |   Darbo skelbimai